Holanda fiton me lehtësi ndaj Polonisë

Kombëtarja holandeze ka fituar ndaj asaj polake.

Holanda ka mposhtur lehtësisht 2:0 skuadrën e Polonisë.

Ekipi i udhëhequr nga Louis van Gaal zhvilluan paraqitje më të mirë, kështu duke arkëtuar edhe pikët e plota.

Golat për holandezët i shënuan Gakpo në minutën e 14` dhe Bergwijn në të 60`.

Polonia në anën tjetër kishin raste me yllin e tyre, Robert Lewandowskin, por nuk u konkretizuan.

Me këtë fitore Holanda ka 13 pikë në vendin e parë, kurse Polonia 4 në të tretin./Lajmi.net/