Barcelona prezanton zyrtarisht futbollistin e ri

Barcelona ka prezantuar edhe zyrtarisht Vitor Roque si futbollistin më të ri të skuadrës. Sulmuesi brazilian ka nënshkruar kontratë shtatëvjeçare me gjigantin katalunas, e cila vlen deri në qershor të vitit 2031, shkruan lajmi.net. Roque ka një klauzolë blerjeje të vendosur nga klubi për 500 milionë euro. “Ai është këtu.

Read More

Problemi i madh i Girona: Senzacioni i La Ligas nuk mund të luajë në Ligën e Kampionëve – edhe nëse e mbyll sezonin në Top 4

Girona konsiderohet një hit absolut i elitës së futbollit spanjoll këtë edicion. Skuadra e Gironas ka grumbulluar 45 pikë në sezonin e deritanishëm dhe ka pikë të barabarta me Real Madridin lider. Megjithatë, tani ka lindur një problem i papritur për ekipin katalunas, përcjell lajmi.net. Gjegjësisht, nëse skuadra e Gironas

Read More

Lëndimi i Muriqit: Mallorcas pritet t’i mungojë ndaj Atletico Madridit dhe tri ndeshje tjera

Lëndimi i sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqit do të jetë hendikep i madh edhe për skuadrën e tij, Mallorcan. Vedat Muriqi u lëndua në ndeshjen e fundit, kundër Izraelit, e zhvilluar të dielën e kaluar, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Bazuar në ekzaminimet mjekësore, Muriqi pati një dëmtim muskulor

Read More

Ancelotti: Nuk do sjellim asnjë lojtar në janar, verës ndoshta

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka konfirmuar se Los Blancos nuk do të jenë aktiv në merkaton dimërore. Tekniku italian në konferencë për media para ndeshjes me Bragën në Ligën e Kampionëve, foli edhe për fondin e futbollistëve që ai posedon, përcjell lajmi.net. Ancelotti ndër tjerash tha se Real

Read More

Shtyhet ndeshja Mallorca – Cadiz, shkak angazhimi i Muriqit në ndeshjen midis Kosovës dhe Izraelit

Ndeshja kampionale ndërmjet Mallorcas dhe Cadizit, e planifikuar të zhvillohet këtë fundjavë, është shtyrë zyrtarisht, njoftojnë mediat spanjolle. Mallorca ka kërkuar që ndeshja të shtyhet për një afat tjetër, për shkak të angazhimit të sulmuesit Vedat Muriqi në ndeshjen Kosovë – Izrael, e vlefshme për kualifikimet për Kampioantin Evropian 2024,

Read More

Dominimi s’i mjafton Real Madridit, barazon me Rayo Vallecanon në shtëpi

Real Madridi ka barazuar në takim me Rayo Vallecanon, në kuadër të javës së 12-të në La Liga. Los Blancos nuk arriti më shumë se një barazim pa gola 0:0 me Vallecanon, në stadiumin “Santiago Bernabeu”, shkruan lajmi.net. “Mbretërit” dominuan nga fillimi e deri në fund, duke krijuar disa raste

Read More

Formacionet startuese: Real Madrid – Rayo Vallecano, rikthehet Guler

Janë publikuar formacionet startuese të ndeshjes midis Real Madridit dhe Rayo Vallecanos, e vlefshme për xhiron e 12-të në La Liga. Dy ekipet nga kryeqendra spanjolle do të përballen sonte me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Santiago Bernabeu”, shkruan lajmi.net. “Mbretërit” janë favorit për të triumfuar, ndërkaq Rayo Vallecano

Read More

FIFA dënon rëndë ish-presidentin e Federatës spanjolle për skandalin seksual

Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka pezulluar nga të gjitha detyrat për tre vjet ish-presidentin e Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales. Gjatë pezullimit, ai nuk mund të kryejë asnjë funksion në organet kombëtare apo ndërkombëtare të futbollit, njoftojnë mediat spanjolle, përcjell lajmi.net. Shkak i pezullimit është bërë skandali seksual në

Read More

Vendosin gazetarët: Bellingham do ta fitojë çmimin “Golden Boy”

Futbollisti i Real Madridit, Jude Bellingham do të marrë çmimin “Golden Boy”, i cili i jepet lojtarit të ri më të mirë në Evropë, raporton gazeta spanjolle Marca, përcjell lajmi.net. Kjo mirënjohje jepet që nga viti 2003 dhe fituesi i parë ishte holandezi Rafael van der Vaart. Të gjithë futbollistët

Read More

Xavi gëzon tifozët e Barcelonës para “El Classico”, flet për Lewandowskin dhe situatën me të lënduarit

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka folur për media përpara El Classico. Ata do të përballen me Real Madridin me gjashtë lojtarë të lënduar deri më tani, edhe pse pesë prej tyre janë në kuadër të rikthimit, përcjell lajmi.net. Raphinha, Robert Lewandowski, Frenkie de Jong, Pedri dhe Jules Kounde ishin

Read More