Tërmeti në Turqi, futbollisti Christian Atsu gjendet i gjallë

Futbollisti ganez, Christian Atsu është shpëtuar nga rrënojat e ndërtesës së shembur nga tërmeti vdekjeprurës që ka goditur Turqinë jugore të hënën. “Ne kemi marrë disa lajme pozitive se Christian Atsu është shpëtuar me sukses nga rrënojat e ndërtesës së shembur dhe po merr trajtim. Le të vazhdojmë të lutemi

Read More

Verstappen beson se Hamilton mund ta sfidojë atë për titullin kampion në 2023

Max Verstappen këmbëngul se Lewis Hamilton është një nga shumë pilotët që mund ta sfidojë atë për titullin e Formula 1 këtë vit. “Ai ka qenë një nga pilotët më të mëdhenj ndonjëherë në sport, kështu që me siguri nëse ka makinën për ta bërë këtë, ai mund të luftojë

Read More

Drejtori i PSG-së konfirmon se janë në bisedime me Messin për marrëveshje të re

Paris Saint Germain kërkojnë të vazhdojnë bashkëpunimin me Leo Messin Messi ka kontratë me kampionin francez deri në verë, por duket se do vazhdojë edhe më gjatë në ‘Parc des Princes’. Klubi e duan edhe përtej verës dhe janë duke zhvilluar bisedime me lojtarin që të arrijnë marrëveshje. Se janë

Read More

Muriqi gëzohet “kot”, disa minuta më vonë ia heqin golin ndaj Realit

Mallorca kaloi në epërsi ndaj Real Madridit. Në minutën e 13′ u shënua goli, që fillimisht u regjistrua në emër të Vedat Muriqit, transmeton lajmi.net. Pas shumë analizave dhe pamjeve u konfirmua që goli u shënua nga Nacho. Kështu Mallorca kaloi në epërsi me autogolin nga spanjolli./Lajmi.net/

Read More

Klopp i zhgënjyer me formën e Liverpoolit: Nuk mund ta shpjegoj, kërkoj falje

Liverpooli e ka nisur vitin 2023 në mënyrën më të keqe të mundshme. Që prej nisjes së këtij viti, në shtatë ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat, Liverpooli ka regjistruar vetëm një fitore, ndërsa ka dy barazime dhe katër humbje, transmeton lajmi.net. Mbrëmë ‘Reds’ e Jurgen Klopp u mposhtën

Read More

Mallorca e Muriqit i bën favor Barcelonës, mposht Realin

Real Madridi ka pësuar humbje në La Liga. Ata u mposhtën 1:0 nga Mallorca, shkruan lajmi.net. Me këtë humbje ata mbesin prapa Barcelonës me pesë pikë, por mund të shkojnë në tetë nëse ‘Blaugrana’ mposht Sevillan sot. Kjo ndeshje e Realit ishte tejet e dobët në çdo aspekt. Mallorca kaluan

Read More

Gjilani, Malisheva e Behari kalojnë në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Janë mësuar edhe tri skuadra tjera çerekfinaliste të Kupës së Kosovës, teksa skuadra e fundit që do ta sigurojë biletën për këtë fazë të garave do të përcaktohet nesër. Në fakt, ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit, e paraparë të zhvillohej sot në Lipjan, u shty për 24 orë nga Komisioni

Read More

Ten Hag thur lavde për Casemiro: Ne e dimë që ai është lojtar i madh

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag ka komentuar në lidhje me Casemiro. Casemiro kaloi në afatin kalimtar të verës nga Real Madridi drejt Manchester United. Për shumëkënd një transferim i brazilianit drejt Premier Ligës nuk ishte vendim i drejt, pasi ajo është ligë ndryshe nga La Liga. Megjithatë, Casemiro

Read More

Berisha shënon gol në Bundesliga

Sulmuesi me prejardhje kosovare, Mergim Berisha e ka gjetur golin e tij numër pesë në sezonin aktual të Bundesligas. Berisha shënoi golin e parë për Augsburgun kundër Freiburgut, duke e barazuar rezultatin në 1:1, transmeton lajmi.net. Berisha shënoi në minutën e 29’ nga penalltia për ta barazuar rezultatin në 1:1,

Read More

Tottenham merr një goditje të madhe, mund të dështojë marrëveshja për Pedro Porron

Tottenhami po përballet me një pengesë në garën për të transferuar Pedro Porro të Sporting Lisbonës, me klubet që nuk po e gjejnë akordin për një strukturë pagese. Dhe tani thuhet se pala portugeze mund ta anulojë marrëveshjen për Porron, nëse Tottenhami nuk ofron atë që po e kërkon Sporting

Read More