“Shqipëria po zgjerohet” – Visar Berisha: Do të kërkojë t’i bashkohet Kosova

Visar Berisha tha se Shqipëria ka me rritë nevojën me u bashku me Kosovën, sepse sipas tij “ka nevojë mi shtri tregjet”. Ai tha se e rëndësishme është që demokracia me funksionu në të dy vendet. “Frikën e vetme e kam që Kosova dhe Shqipëria ende nuk e kanë zhvilluar

Read More

Paris Saint-Germain shmang humbjen në “frymën e fundit” nga Newcastle United

Newcastle United ka shkaktuar befasi të madhe, duke barazuar në udhëtim te Paris Saint-Germain, në Ligën e Kampionëve. Sfida e Grupit F u mbyll në fund 1:1, në stadiumin “Parku i Princave”, shkruan lajmi.net. Sulmuesi Isak i dhuroi epërsinë mysafirëve në minutën e 24-të. Avantazhi i Newcastle United zgjati deri

Read More

Liga e Kampionëve: Katër skuadra tjera në fazën nokaut, këto janë 10 ekipe që kanë siguruar kualifikimin

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e sotme të zhvilluara në Ligën e Kampionëve. Rezultatet e sotme në Ligën e Kampioneve kanë bërë që të shkojë në 10 numri i skuadrave të kualifikuara në fazën me eliminim direkt të ligës më prestigjioze evropiane për klube. Atletico Madrid dhe Lazio nga Grupi E,

Read More

Këto janë të gjithë rezultatet e ndeshjeve të sotme në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e sotme të zhvilluara në Ligën e Kampionëve. Ndeshja kryesore e zhvilluar në “San Siro” i takoi Dortmundit që triumfoi 1:3 kundër Milanit, shkruan lajmi.net. Fitore, veçse shumë të vështirë, arriti edhe Manchester City që fitoi 3:2 me përmbysje në rezultat ndaj Leipzigut, me këta të

Read More

Merr fund “ekskurzioni” i Zvezdës në Champions, Young Boysi i Rudhanit e çon në shtëpi

“Ekskurzioni” i Crvena Zvezdës në Ligën e Kampionëve ka marrë fund sonte, pas humbjes nga Young Boysi, ekipi zviceran pjesë e të cilës është edhe futbolli i Kosovës, Donat Rudhani. Young Boys nuk lejoi befasi, duke triumfuar 2:0 kundër ekipit serb në Bern, shkruan lajmi.net. Autogli i Nedeljkoviq në minutën

Read More

Presidenti i Shqipërisë: Bashkëpunimi me Kosovën duhet të jetë më i ngushtë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka organizuar një pritje në Pallatin e Brigadave në kuadër të 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, ku morën pjesë zyrtarët më të lartë të shtetit. Në fjalën e tij, Begaj pati edhe një mesazh për politikën, duke i kërkuar që të gjejnë kompromisin për t’i

Read More

Djaloshi bën me duar shqiponjën në sytë e miliona shikuesve para takimit Milan – Dortmund

Një moment i veçantë është shënuar para ndeshjes ndërmjet Milanit dhe Borussia Dortmundit, në Ligën e Kampionëve Gjatë intonimit të himnit të Ligës së Kampionëve, një djalosh që po shoqëronte futbollistin e Milanit, Calabria, ka bërë me duar shqiponjën, simbolin e popullit shqiptar, shkruan lajmi.net. Ky veprim i djaloshit ndodhi

Read More

Osmani pritet nga Begaj në Tiranë: Uron për 28 nëntor shqiptarët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani mori sonte pjesë në ceremoninë zyrtare të 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë në Pallatin e Brigadave në Tiranë. Ajo me këtë rast ka uruar të gjithë shqiptarët kudo që janë me rastin e kësaj feste të madhe kombëtare. “Kënaqësi të marrë pjesë në

Read More

“Dhëndrri i Kosovës” e gjunjëzon Milanin – ia shënon golin e tretë

Është realizuar edhe goli i katërt në ndeshjen ndërmjet Milanit dhe Borussia Dortmundit, në Ligën e Kampionëve. Dortmund ka dyfishuar epërsinë 1:3 kundër Milanit, në stadiumin “San Siro”, shkruan lajmi.net. Golin e tretë për “Milionerët” e shënoi Adeyemi në minutën e 69-të. Siç dihet, Adeyemi është edhe i dashuri i

Read More

Heshtet sërish “San Siro” – Dortmundi rikthen epërsinë kundër Milanit

Është realizuar edhe goli i tretë në ndeshjen ndërmjet Milanit dhe Borussia Dortmundit, në Ligën e Kampionëve. Dortmund ka rikthyer epërsinë 1:2 kundër Milanit, në stadiumin “San Siro”, shkruan lajmi.net. Bynoe-Gittens ka realizuar golin e dytë për Dortmundin në minutën e 59-të të përballjes. 🚨GOAL | Milan 1-2 Dortmund |

Read More