Klubi gjerman interesohet për sulmuesin e Llapit, i ofron kontratë deri në vitin 2026

Sulmuesi i Llapit, Muhamet Hyseni falë paraqitjeve të tij mbresëlënëse këtë sezon ka marrë vëmendjen e klubit gjerman, Greuther Furth që bën gara në Bundesliga 2. Kështu ka raportuar gazeta e madhe gjermane “Bild” e cila ka njoftuar se klubi gjerman tanimë ka bërë ofertë për Hysenin, përcjell lajmi.net. Gruther

Read More

Bayern Munichu “blindon” portën, zyrtarizon rinovimet me portierët

Bayern Munichu ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës me dy portierët e skaudrës. Kapiteni Manuel Neuer dhe Sven Ulreich kanë rinovuar kontratën me bavarezët deri më 30 qershor të vitit 2025, shkruan lajmi.net. “Kapiteni Manuel Neuer, 37 vjeç dhe Sven Ulreich, 35 vjeç, kanë qenë mbështetja e fortë e FC Bayern

Read More

Udhëhoqi skuadrën nga liga e dytë deri në grupe të Championsit, klubi i Bundesligës shkarkon trajnerin

Klubi i futbollit Union Berlin ka shkëputur reciprokisht kontratën me trajnerin e klubit, Urs Fischer, njoftoi të mërkurën klubi nga Berlini. Fischer e mori Unionin më 1 korrik 2018 dhe në pesë sezone arriti ta sjellë klubin nga Berlini nga Bundesliga e Dytë në Ligën e Kampionëve. Unioni përfundoi i

Read More

Tuchel përplaset “Live” me legjendën gjermane, e lë intervistën në gjysmë dhe largohet

Kampionët e Bundesligës u mbyllën gojën kritikëve në spektrin e futbollit pas fitores mbresëlënëse në “Der Klassiker” karshi Dortmundit me shifrat e thella 0:4. Eliminimi i befasishëm në Kupë hodhi aludimet se në kontingjentin e bavarezëve kishin filluar përçarjet në grup. Lothar Matthaus është analist në rrjetin e TV “Sky

Read More

Turpërohet keq Bayern Munichu – eliminohet nga ekipi i ligës së tretë në “frymën e fundit”

Bayern Munich është eliminuar nga DFB Pokal në 1/16 e finales nga hiç më pak se Saarbrucken, skuadra që bën gara në ligën e tretë gjermane. “Bavarezët” kanë pësuar 2:1 nga Saarbrucken, përkundër se ishin të parët që kaluan në avantazh, shkruan lajmi.net. Thomas Muller hapi serinë e golave në

Read More

Skuadra e ligës së tretë gjermane ia “terron” Bayernit, i shënon dhe barazon rezultatin

Bayern Munich është befasuar në ndeshjen e 1/16 së finales në DFB Pokal kundër Saarbrucken. Saarbrucken ka barazuar rezultatin 1:1 në minutën e parë shtesë të pjesës së parë me autor, Sontheimer, shkruan lajmi.net. Skuadra vendase bën gara në ligën e tretë të futbollit gjerman dhe ky gol është tronditës

Read More

Bayern Munich nuk ka të ndalur, fiton me përmbysje ndaj

Skuadra bavareze Bayern Munich ka triumfuan 1:2 ndaj Borussia Monchengladbachut. Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të javës së tretë në Bundesligë. Itakura realizoi në minutën e 30-të për të kaluar vendasit në epërsi. Leroy Sane barazoi shifrat në minutën e 58-të të takimit, kurse goli i fitores erdhi në

Read More

Granit Xhaka vazhdon shkëlqimin me Bayer Leverkusenin

Skuadra gjermane Bayer Leverkusen ka shënuar fitore të thellë ndaj Darmstadt, në kuadër të xhiros së tretë në Bundesliga. Leverkusen ka arritur fitore me rezultat 5:1 ndaj Darmstadit. Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka luajti 80 minuta në këtë ballafaqim, duke u ndëshkuar me karton të verdhë, por që pati

Read More

Zyrtare: Leonardo Bonucci transferohet në Gjermani

Leonardo Bonucci është transferuar nga Juventusit te skjuadra gjermane Unionin Berlin. Skuadra nga Bundesliga e ka zyrtarizuar futbollistin italian përmes rrjeteve socialae, shkruan “Lajmi.net”. “FC Union Berlin ka nënshkruar me kampionin në fuqi të Evropës Leonardo Bonucci. 36-vjeçari ndryshon ambient nga kampionët rekord italian, Juventus Torino, në Alte Försterei”, thuhet

Read More